خرما کبکاب

راهنمایی خرید خرما کبکاب + خواص و جدول ارزش غذایی آن

یکی از انواع خرماهای ایرانی، خرمای کبکاب است که معمولاً با نام خرمای دشتستان شناخته می‌شود. در ترکیبات خرما کبکاب، کلسیم، پتاسیم، فیبر، آهن، ویتامین C، ویتامین B، منیزیم و کربوهیدارت وجود دارد. به همین دلیل از ارزش غذایی خرما کبکاب، می‌توان به عنوان یک روش دارویی طبیعی جهت درمان بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها استفاده نمود. رفع کم خونی، تقویت قلب، سلامت استخوان، کاهش اضطراب، افزایش میل جنسی، تقویت سیستم ایمنی بدن، سلامت دستگاه گوارش، جلوگیری از نفخ و اسهال، زیبایی پوست و مو و افزایش سلامت مغز نمونه‌هایی از فواید مصرف خرما کبکاب هستند.

خرما کبکاب چیست؟

کبکاب، نام یکی دیگر از انواع خرما های خوشمزه و صادراتی ایران است. معمولاً خرمای کبکاب با نام خرمای دشتستان شناخته می‌شود. از این جهت که شهرهای برازجان یا دشتستان در استان بوشهر و بهبهان در استان خوزستان، بیشترین سطح کشت خرمای کبکاب را دارند. کشت خرمای کبکاب در مناطق گرمسیری دیگری در استان فارس، خوزستان و بوشهر هم انجام می‌شود.

جدول ارزش غذایی خرما کبکاب

خرمای کبکاب، با وجود حجم کم و اندازه کوچکش، این قابلیت را دارد که به عنوان یک وعده غذایی سالم و مفید استفاده شود. این مطلب را می‌توان با دقت در جزئیات ارزش غذایی موجود در خرمای کبکاب دریافت نمود. جدول زیر، ترکیبات مهم خرمای کبکاب را نشان می‌دهد.

ارزش غذایی موجود در خرما کبکاب
کالریقند
چربی کلپروتئین
کلسترولکلسیم
سدیمآهن
پتاسیمویتامین A
کربوهیدراتویتامین B
فیبرویتامین C

خرمای کبکاب، شامل مواد معدنی، ویتامین‌ها و پروتئین مورد نیاز بدن است. توجه به این ارزش تغذیه‌ای مهم، این نکته را یادآوری می‌کند که برای رفع گرسنگی، تقویت چشم، افزایش استحکام استخوان، حفظ آرامش، تقویت انرژی، هضم خوب غذا، تأمین قند و کربوهیدرات بدن، سلامتی پوست، زیبایی موها و همین‌طور پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها می‌توان به سراغ خرمای کبکاب رفت.

طبع خرما کبکاب

خرما کبکاب، طبیعت گرم دارد. شیره‌ای که در این خرما وجود دارد، به گرمای آن می‌افزاید. به همین دلیل، سرد مزاج‌ها با مصرف خرمای کبکاب، به تعادل می‌رسند و احساس خوبی دریافت می‌کنند.

همه افراد با مصرف خرما کبکاب، منابع مفید و مورد نیاز بدنشان را تأمین می‌کنند. با این وجود، برای کسانی که طبیعت بدنی آن‌ها گرم است، احتمال بروز برخی واکنش‌ها وجود دارد. قرمز شدن پوست، خارش، التهاب و جوش‌های زیرپوستی از علائمی هستند که ممکن است دیده شود.

مورد دیگری که توجه به آن اهمیت زیادی دارد، حساسیت افراد به برخی از ترکیبات موجود در خرما است؛ بنابراین با دانستن این موضوع، می‌توان از تمام خواص مفید خرما بهره‌مند شد.

ویژگی‌های خرما کبکاب چیست؟

خرمای کبکاب طعم مخملی شیرینی دارد. اگر بخواهید در بین انواع خرما، خرمای کبکاب را راحت‌تر پیدا کنید، بهتر است در بین خرماهای بیضی‌شکل و بلند به دنبال آن باشید. پوست کمی براق، چروکیده و تا حدودی چسبیده به گوشت، از ویژگی‌های ظاهری دیگر خرمای کبکاب هستند. از نظر وزنی در محدوده 9 تا 18 گرم و از لحاظ اندازه بین 3.5 تا 5 سانتی‌متر است. میزان رطوبت خرمای کبکاب بین 18 تا 20 درصد اعلام می‌شود. شهد خوبی دارد و به همین جهت است که خرمای کبکاب را در دسته خرماهای نیمه‌خشک قرار می‌دهند.

ویژگی های خرما کبکاب

رنگ خرمای کبکاب در مرحله‌ای که خارک نام دارد، زرد روشن است. خرمای کبکاب کاملاً رسیده که در مرحله رطب قرار می‌گیرد، به رنگ قهوه‌ای تیره تا سیاه تبدیل می‌شود. هسته خرما کبکاب هم چسبیده به گوشت آن است.

خواص خرما کبکاب

همان‌طور که در جدول ارزش غذایی خرما کبکاب ارائه شد، ترکیبات موجود در این خوراکی خوشمزه، آن را تبدیل به یک منبع بسیار مفید برای درمان و بهبود بسیاری از مشکلات می‌کند. در فهرست زیر به ارائه توضیحاتی راجع به فواید مصرف خرما کبکاب پرداخته می‌شود.

کم خونی را درمان می‌کند.

معمولاً اولین بیماری که با کمبود آهن در بدن پدیدار می‌شود، کم خونی است. به همین دلیل توصیه می‌شود در برنامه غذایی این بیماران، از رژیم‌های حاوی آهن استفاده شود. آهن یکی از ترکیبات مهم موجود در خرما کبکاب است؛ بنابراین مصرف آن برای بهبود وضعیت کسانی که کم‌خونی دارند، مفید خواهد بود.

برای یبوست، درمان است.

وقتی دستگاه گوارش بدن نتواند به خوبی غذایی که وارد آن می‌شود را هضم کند، فرد دچار یبوست می‌شود. یکی از راه‌هایی که می‌توان به افراد مبتلا به یبوست پیشنهاد کرد، استفاده از منابع دارای فیبر در سبک تغذیه است؛ زیرا فیبر گزینه بسیار اثرگذاری در هضم راحت غذا و تقویت دستگاه گوارش است. خرما کبکاب هم در ترکیبات خود، از حضور فیبر بهره می‌برد؛ بنابراین می‌توان گفت، مصرف خرما در صورتی که از حد طبیعی خارج نشود، می‌تواند از بروز بیماری‌هایی مثل یبوست و بواسیر جلوگیری نماید.

عملکرد مغز را تقویت می‌کند.

مغز انسان اگر به اندازه کافی ویتامین B، منیزیم و پتاسیم و بسیاری از مواد مورد نیازش را دریافت کند، عملکرد خوبی خواهد داشت. مسلماً کسی تمایل ندارد تا به کاهش بهره هوشی، ضعف در عملکرد مغز و بیماری‌هایی مثل آلزایمر گرفتار شود؛ بنابراین برای پیشگیری از این موارد و تقویت عملکرد مغز بهتر است نیازمندی‌های مغز جهت رشد و سلامتش تأمین شود. مصرف خرما کبکاب، یکی از روش‌های بسیار مفید جهت بهبود کارایی مغز است که نباید از آن غافل شد.

نفخ و اسهال را از بین می‌برد.

استفاده از خرما کبکاب در برنامه غذایی روزانه هر فرد، باعث می‌شود تا سلامتی دستگاه گوارش در وضعیت مطلوبی باشد. در نتیجه از بروز بیماری‌هایی مثل نفخ و اسهال جلوگیری خواهد شد.

قدرت استخوان‌ها را افزایش می‌دهد.

معمولاً توصیه می‌شود برای داشتن استخوان‌های مقاوم و سالم در بدن، مصرف کلسیم فراموش نشود. یکی از منابع غذایی مفید که کلسیم هم دارد، خرما کبکاب است؛ بنابراین با مصرف خرما کبکاب، از سلامت استخوان‌ها هم محافظت خواهد شد.

ویتامین C و ترکیبات آنتی اکسیدانی دارد.

تأثیراتی که مصرف ویتامین C و آنتی اکسیدان بر بدن دارد، بر کسی پوشیده نیست. ویتامین C را می‌توان از طریق خوردن خرمای کبکاب هم دریافت کرد؛ بنابراین تقویت سیستم ایمنی بدن، شادابی و سلامت پوست، زیبایی موها، کاهش ریزش مو، جلوگیری از چین‌وچروک پوست و دوری از پیری زودرس اثرات شگفت انگیزی است که بعد از مصرف خرما به دست می‌آید.

نیروی جنسی را افزایش می‌دهد.

یکی از علت‌هایی که فرد در رابطه جنسی ضعیف عمل می‌کند یا قوای کمی دارد، سرمای موجود در طبیعت بدنش است. در چنین شرایطی برای کسانی که از ضعف قوای جنسی رنج می‌برند، پیشنهاد مصرف خرما کبکاب می‌تواند راه درمانی طبیعی مفیدی باشد؛ زیرا علاوه بر گرمایی که با مصرف خرما کبکاب دریافت خواهند کرد، از سایر مزایای آن شامل تقویت انرژی، شادابی، رفع خستگی و افسردگی هم بهره‌مند می‌شوند.

ضد افسردگی و استرس است.

افراد زیادی در شرایط مختلف دچار اضطراب و استرس می‌شوند. طوری که ممکن است بسیاری از موقعیت‌های مختلف کاری، اجتماعی و شخصی خود را از دست دهند. توصیه مفیدی که می‌توان به این افراد نمود، این است که مصرف خرما کبکاب را در برنامه غذایی خود قرار دهند تا منیزیم مورد نیاز بدن تأمین شود. وجود منیزیم کافی در بدن، موجب آرامش می‌شود و خرمای کبکاب حاوی منیزیم است.

نقش داروی طبیعی لاغری را دارد.

ترکیبات مفید موجود در خرما کبکاب حس سیری طولانی مدت را برای بدن ایجاد می‌کند. علاوه بر این سلامت سیستم گوارش هم محفوظ می‌ماند. به همین دلیل فرد به ناچار به دنبال غذاهای مضر و چاق‌کننده نخواهد رفت. نتیجه‌ای که از مصرف خرما کبکاب به دست می‌آید، تناسب اندام و کاهش وزن خواهد بود. البته باید در نظر گرفت، مصرف بیشتر خرما کبکاب، برای افزایش وزن و کسانی که از لاغری رنج می‌برند هم مفید است.

عملکرد قلب را بهبود می‌بخشد.

قلب و رگ‌های آن برای اینکه عملکرد خوبی داشته باشند، نیاز به مواد مختلفی دارند. پتاسیم، کلسیم، منیزیم و ویتامین‌های گروه B، نمونه‌های مهمی از این موارد هستند. از آنجایی که خرما کبکاب دارای این گزینه‌ها است، مصرف آن برای بهبود عملکرد قلب سفارش می‌شود.

خواص خرما کبکاب

بهترین زمان خرید خرما کبکاب تازه

معمولاً ماه‌های گرم سال، زمان مناسبی برای برداشت خرما کبکاب است؛ بنابراین از اوایل مردادماه تا اواخر تابستان می‌توان به خرمای کبکاب تازه دسترسی داشت. نکته مهم در مورد خرما کبکاب، این است که حالت خارک آن قابل استفاده نیست؛ بنابراین برای بهره گیری از فواید خرمای تازه کبکاب، باید کاملاً رسیده شوند.

روش تشخیص خرما کبکاب با کیفیت

با وجود اطلاعات جامعی که در مورد خواص مفید خرما کبکاب ارائه شد، توجه به کیفیت مطلوب آن هم اهمیت زیادی دارد. چون تنها در این صورت است که می‌توانید مطمئن شوید، مصرف خرما کبکاب اثر مثبت خود را خواهد داشت. پس توصیه می‌شود هنگام تهیه خرما کبکاب، برای تشخیص کیفیت آن به مواردی که فهرست می‌شود دقت نمایید.

  • توجه کنید که شکل ظاهری خرما کبکاب، از حالت طبیعی خارج نباشد. از انتخاب خرماهایی که له شده هستند یا بوی ناخوشایندی از آن‌ها متصاعد می‌شود، خودداری کنید.
  • به اندازه شیره خرما کبکاب هم توجه کنید. مقدار آن، طوری نباشد که تازگی و کیفیت خرما را از بین ببرد.
  • دقت در رنگ خرما هم می‌تواند مورد مهم بعدی جهت ارزیابی کیفیت باشد.
  • محیطی که قصد تهیه خرما کبکاب از آنجا را دارید باید کاملاً تمیز و از نظر رطوبت و دما در شرایط مطلوب باشد.

با در نظر گرفتن مواردی که مطرح شد، می‌توانید از کیفیت خرما کبکاب مطمئن شوید.

روش نگهداری خرما کبکاب

خرما کبکاب هم مثل بسیاری از مواد غذایی دیگر، برای نگهداری طولانی مدت و حفظ سلامت آن، باید در شرایط مطلوب خودش باشد. با توجه به اینکه خرما کبکاب دارای شهد است، نگهداری آن نسبت به خرماهای کاملاً خشک کمی تفاوت دارد.

در صورتی که به اندازه مصرف کوتاه مدت از این خرما موجود باشد، در دمای معمولی اتاق و جای خشک قابل نگهداری است. فقط باید دقت نمود که گرمای محیط خیلی زیاد نباشد.

اگر بسته بندی خرما طوری باشد که آلودگی، گرد و غبار و هوای نامطبوع به آن نرسد، بین 12 تا 18 ماه می‌توان بیرون از یخچال از آن نگهداری نمود.

در حالت کلی هم برای ماندگاری بیشتر، بهتر است در فضای سرد یخچال و فریزر نگهداری شود.

جمع بندی

در این مقاله از جواهر سیاه دانستیم خرما کبکاب، یکی از چندین نوع خرماهای خوشمزه ایرانی است. دشتستان بوشهر و بهبهان خوزستان بیشترین سطح کشت خرمای کبکاب را دارند. بیضی شکل با وزنی در حدود 15 گرم و به اندازه 3.5 تا 5 سانتی‌متر است. خرماهای کبکاب رسیده به رنگ قهوه‌ای تیره تا سیاه هستند. مصرف خرما کبکاب را می‌توان برای بهبود عملکرد مغز، قلب، تقویت استخوان، سیستم ایمنی، گوارش، افزایش قوای جنسی، اصلاح مزاج، درمان کم خونی، دور شدن از استرس و همین‌طور سلامت پوست و مو در برنامه غذایی روزانه قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

در این مقاله می‌خوانید:

سبد خرید